TEAM AGRO

BUĞDAY KEPEĞİ

TEAM AGRO

BUĞDAY KEPEĞİ

Buğday kepeği, un üretiminde kullanılan buğday danesinin iç kısımdan ayrılması ile arta kalan yan ürünüdür. Yıkanmış ve kurutulmuş buğdaylar değirmende öğütülürken buğdaydan ayrılan bu kabuklu kısım da en az buğday unu kadar sağlıklı ve değerli bir besindir. Buğday kepeğinde buğdayın kendisine göre çok daha fazla lif bulunur. Protein ve vitaminler bakımından zengin olduğundan büyükbaş, küçükbaş, kanatlı tüm çiftlik hayvanlarının beslenmesinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra yulaf kepeği, ekmek, makarna, malt gibi ürünlerin üretiminde de kullanımı yaygındır.

Genellikle hayvan yemi olarak tüketimi olan buğday kepeğinin, son yıllarda insanların da tükettiği ürünlerde kullanımı yaygınlaşmıştır. Pek çok sağlık sorunu ile mücadelede kepekli ürünlerin insan sağlığına faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Team Agro olarak uzman ve tecrübeli kadromuz ile uluslararası standartlara ve kanunlara uygun olarak, toz ve pelet formlarda üretilen buğday kepeği ithalatında hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda Türkiye’de üretilen buğday kepeğinin tedariğini yapmakta, bu sayede çiftçilere ve üreticilere ticaretlerinde avantaj ve kolaylık sağlamaktayız.